A bold direction

Hakkımızda

We believe that when caring, ambitious people come together, anything is possible. We stand up for and do what’s right. We challenge conventions to drive meaningful, positive progress for our clients, our industry, and our communities. While we have distinct and diverse skills and perspectives, we’re united in our endless quest to redefine what’s possible.
Our Vision

To integrate the entire building lifecycle into a seamless platform to redefine how the world builds.

''Geçmişten gelen güvence, geleceğe açılan pencere''

1968’DEN GÜNÜMÜZE CAM VE ALÜMİNYUMDA GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞINIZ ​

Turancam, 1968 yılında Mustafa TURAN tarafından 35 metrekarelik bir perakende cam işleri atölyesi olarak kuruldu. Başlangıçta sınırlı bir alanda faaliyet gösteren şirketimiz, bugün kendi geliştirdiği üretim yöntemleri, tasarım gücü ve deneyimli kadrosuyla uluslararası kalite normlarına uygun üretim yaparak, sektörde güvenilir bir çözüm ortağı olarak konumlandı.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ​

Üç kuşaktır süregelen bu serüven, Türkiye’nin önde gelen mimari cam firmalarından biri olmamıza öncülük etti. Babamız Mustafa TURAN’ın öncülük ettiği bu vizyoner yolculuk, estetik ve fonksiyonel cam sektöründe sağlam bir konum kazanmamızı mümkün kıldı.

ENTEGRASYON VE İNOVASYON

Günümüzde, modern teknoloji ve üretim süreçlerinin entegrasyonuyla farklı malzemeleri aynı üretim tesisinde işlenmektedir. Hem cam hem de alüminyum üretimini aynı çatı altında gerçekleştirerek, çeşitli endüstriyel taleplere hızlı ve esnek çözümler sunma yeteneğine sahibiz. Bu entegrasyon, müşterilerimize özel çözümler sunmamıza olanak tanımaktadır.

GÜÇLÜ İŞ ORTAKLIKLARI ​

Turancam, sektörün önde gelen markaları olan Şişecam, Guardian, Saint Gobain ve AGC gibi dünya çapındaki firmaların akredite edilmiş üretici cam bayisi olmanın gururunu taşımaktadır. Aynı zamanda, alüminyum giydirme cephe ve doğrama işlerinde uzmanlaşarak, Schuco’nun bir iş ortağı olmuştur.

GENİŞ FAALİYET AĞI VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ​

Yurt içinde ve yurt dışında geniş bir faaliyet ağına sahip olan Turancam, müşteri memnuniyetini öncelik olarak benimsemiştir. İhtiyaçlara yönelik özelleştirilmiş çözümler sunarak, projelerin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesine katkıda bulunmuştur.

GELECEĞE YATIRIM​

Çekmeköy’deki mevcut fabrikamız, uzun yıllara dayanan tecrübemizin ve kalitemizin bir simgesidir. Bu başarıyı daha da ileri taşıma hedefiyle, 2024 yılında Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde ikinci bir fabrika ile kapasitemizi artırıyoruz.

VİZYONUMUZ ​

 Vizyonumuz güçlü, şeffaf ve sürdürülebilir bir geleceği inşa etmektir. Müşterilerimize değerli çözümler sunmaya devam ederek, estetik ve fonksiyonel dünyada liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz. Geçmişten gelen tecrübemizle geleceği şekillendirmek, Turancam’ın temel taahhütlerinden biridir.

Our Commitments

We know that every decision has an impact

Safety

We will never compromise the safety of our people. Our goal is zero incidents and our lost time frequency rate is industry-leading.

Sustainability

We look beyond sustainable construction with a holistic approach to corporate social responsibility that addresses partners, people, projects, practices and places; our 5P Model.

Quality

We see projects through and proactively develop solutions to exceed expectations. Operational excellence instills quality principles that tangibly demonstrate success.

Our Core Values

Passion. Integrity. Hard work. Professionalism. Caring.

These core values have been with us since the beginning, and they’ve infused who we are and how we build. Nothing brings us more excitement than transforming the skyline — and we do it by setting our standards high, striving for the best, building trust, and lifting up the people around us.

Your next-generation construction partners

John Smith

Executive Vice President & General Counsel

“We favorably impact people, families and communities with our work, our projects and our charitable efforts. It’s an exciting place to be every day and our opportunities to contribute will grow as we continue to grow around the United States.”

Manuel Mitchell

Chief Financial Officer

“Wade believes the company’s shareholder program is a “gamechanger” in the construction industry. Konstruktion is 100% employee-owned, which means employees have the opportunity to invest in their own hard work.”

Jack Morton

Chief Financial Officer

“As owners, we are more accountable to you and more invested in your success. Across all levels of our organization, our experienced, innovative solution providers put our culture of ownership to work for you. When you succeed, we succeed.”